ايمنی و بهداشت در صنعت
تبريک روز جهانی صليب سرخ و هلال احمر
جمعیت هلال احمر ایران همچون دیگر جمعیت های صلیب سرخ در سطح جهان، همواره تلاش کرده است، تا فارغ از هر گونه اقدامات نژاد پرستانه با انجام فعالیت های بشر دوستانه بتواند نقشی در جهت حمایت از حقوق بشر ایفا کند.

به گزارش خبرگزاری مهر، در روز 8 ماه می سال 1828 میلادی ژان هانری دونان مؤسس صلیب سرخ جهانی درژنو به دنیا آمد. او برای نخستین بار در جهان  بنای صلیب سرخ جهانی را گذاشت و به دلیل همین امر نیز جایزه صلح نوبل را از آن خود کرد به همین منظور همه ساله روز تولد وی به عنوان روز جهانی صلیب سرخ در تمامی کشورها گرامی داشته می شود. 

اولین کوشش ایرانیان نیز برای پیوستن به کنوانسیون‌های بین‌المللی در مورد تشکیلات بین‌المللی صلیب سرخ به دوران ناصر‌الدین شاه قاجار مربوط است. ایران در زمان حکومت او (دسامبر سال 1874)، کنوانسیون مصوب 1864 ژنو را پذیرفت.  اما عملاً برای دهها سال پس از این تاریخ نیز، هیچ ‌گونه اقدامی برای تأسیس مؤسسه، یا سازمانی که عامل اجرایی این کنوانسیون در ایران باشد، صورت نگرفت.

نخستین رویکرد تشکیل مؤسسه خیریه امدادی در ایران تحت حمایت دولت در سال 1301 هجری شمسی ( 1923 میلادی) صورت گرفت. در این سال به کوشش دکتر امیراعلم اقداماتی برای تأسیس شیر و خورشید با حمایت دولت صورت گرفت، البته فشار بین المللی نیز بویژه از سوی صلیب سرخ جهانی در این زمینه بی تأثیر نبود، چرا که دولت ایران از زمان پذیرش کنوانسیون 1864 ژنو، عملاً هیچ کاری در این باره صورت نداده بود.

سه‌شنبه ۱۸ اردیبهشت ،۱۳۸٦ - محمدرضا محققیان | لینک دائم | پيام هاي ديگران () | Add to Del.icio.us  digg this post  add to google bookmarks  add to technorati   add to shadows  

اصول پیشگیری

اصول پیشگیری

 

اصول پيشگيري در مقررات مديريت ايمني و بهداشت كاري سال 1999 كه مورد توجه زياد قرار گرفتند ، بايد به همراه روش­هاي سلسله مراتب كنترل كه خط مشي مناسب براي ترتيب كنترل ريسك مي­باشند ، بكار برده شوند.

در ماده شماره 4 از جدول شماره ۱ از مقررات MHSW در سال 1999 اصول کلی پیشگیری مستقيماً به اين موضوع به اين ترتيب اشاره شده است : " زماني كه كارفرما بخواهد تمامي مقياس­ها و معيارهاي پيشگيرانه را اجرا كند، باید  بر پاية اصول مشخص شده در جدول شماره 1 گام بردارد ". اين اصول عبارتنداز :

1- اجتناب از ريسك­ها

به اين معني كه به عنوان مثال ، از انجام كاري كه باعث بوجود آمدن ريسك مي­شود اجتناب كنيد و فرايند ديگر يا راه ديگري را براي انجام آن كار برگزينيم.

2- ارزيابي ريسك­هايي كه غير قابل اجتناب­اند

در اين حالت لازم به انجام يك ارزيابي ريسك است.

3- مبارزه با ريسك­ها در منشأشان

بجای استفاده از وسایل حفاظت فردی در مقابله باريسك­هایي مانند گرد و غبار در هوا، باید به كمك از بين بردن عامل يا عوامل پيدايش  گرد و غبار از ریسک جلوگیری کرد ویا آنكه بهتر است سطوح لغزنده و سُررا تعويض كرد تا اينكه از علامت­هاي هشدار دهنده استفاده نمود.

4- تقسيم وظايف كاري بين افراد با توجه به طراحي محل كار ، اختيار انتخاب تجهيزات كاري و انتخاب روش­هاي توليدي براي كم كردن يكنواختي كار ، و كار كردن بر اساس  ميزان  از قبل تعين شده براي كاستن از اثرات  زيان بار روي سلامتي.

اين اصول نيازمند مشاوره با افرادي است كه تحت تأثير  طراحي دستورالعمل­هاي ايمني ، روش­هاي كاري ، و محيط­­هاي كاري  قرار مي­گيرند. به اين ترتيب كنترل­هاي كاري بايد افزايش  يابند ، زمان صرف شده روي هر كار بايد مطابق با سرعت عمل آن كار از قبل تعيين شده باشد و يكنواختي كار تا جايي كه صورت منطقي قابل اجرا است ، كاهش يابد.

5- سازگاري با پيشرفت­هاي فني

بهتر است از پيشرفت­هاي فني و فنا آوري سود ­بريم ، به ويژه مواردي كه به مهندسين و كارفرمايان براي بهبود روش­هاي كاري و ايمني  ياري مي­رسانند. با استفاده از  شبكه جهاني اينترنت و ساير منابع علمي ديگر دانش وسيعي ، فراتر از آنچه در كشورهاي گوناگون جاري است قابل دسترسي مي­باشند طبيعي است با وجود اين گونه اطلاعات در برابر مجامع قانوني مسؤليت افراد بيشتر مي­شود.

6- جايگزيني خطرات با بي­خطرها يا كم خطرها

تجهيزات و مواد خطرناك با تجهيزات و مواد كم خطر يا بي خطر جايگزين شوند.

7- توسعه مشي حفاظتي متناسب با فناآوري ، تشكيلات ، شرايط و روابط كار

خط مشي­هاي ايمني و بهداشتي بايد با مراجعه با اين اصول آماده شوند.

8- تقدم حفاظت جمعي نسبت به حفاظت فردي

معيارها و مقياس­هاي كنترلي كه باعث ايمن شدن محيط كاري براي همگي افراد مي­شوند در اولويت قرار دارند ، تهويه گرد و غبارهاي خطرناك بجاي تهيه كردن ماسك تنفسي براي هر كارگر در اولويت قرار دارد. اين اصل در بعضي موارد با نام خط مشي و محيط ايمن ، در مقولة كنترل ريسك معروف است.

9- راهناميي و آموزش مناسب كاركنان

آگاه كردن كامل كاركنان از خط مشي و دستورالعمل­هاي ايمني ، آموزش­هاي و راهنمايي­ها مناسب ، و ارزيابي كاركنان، از الزامات قانوني است. اين خط مشي در بعضي موارد  براي كنترل ريسك به صورت انفرادي بر روي افراد متمركز است. يك سيستم مديريت ايمني و بهداشت كارآمد بايد هر دو مشي فردي و عمومي را تواماً مد نظر قرار دهد.

سه‌شنبه ۱۱ اردیبهشت ،۱۳۸٦ - محمدرضا محققیان | لینک دائم | پيام هاي ديگران () | Add to Del.icio.us  digg this post  add to google bookmarks  add to technorati   add to shadows